Hovory z webu I. - Martin Studenovský (Ultrasport Sensor)
(únor 2001)

Do nové sezóny vstupuješ jako člen týmu Ultrasport Sensor, můžeš ho trochu představit?
Historii týmu neznám. Neznám ani mnoho lidi, ať již závodníků, nebo ostatních, co se kolem Ultrasport Sensor pohybují. Dostal jsem nabídku a přijal ji. Co mě přímo vzrušuje je skutečnost, že můj týmový kolega je Michal Koš a Jakub Rotrekl. Myslím, že vody UACu i jiných amatérských závodů notně zčeříme (Časovky do kopce nevyjímaje :-)).

Podle výsledků naší ankety Kilometry 2001 v zimě rozhodně nezahálíš. Je to stejné jako v minulých letech, nebo se na letošní rok připravuješ obzvlášť důkladně?
Já letos trénuji mnohem více. Loni touto dobou jsem měl najeto sotva 500 km. Takže jestli se to odrazí i na výkonnosti, tak se máte na co těšit :-).

Dáváš si nějaké cíle?
Cíle si nelze dávat. Těžko teď můžu vědět, jak mi to bude jezdit. Ale přeci: dojalo by mě k slzám, kdybych alespoň jednou porazil Pavla Kroba v časovce. Mým snem je samozřejmě i vyhrát celkové hodnocení UAC. Ale vše se ukáže až v sezóně...

Jakých závodů by ses chtěl letos zúčastnit?
Kromě UACu i některých ze Štorek Cupu (CKKV) - (Doksy a Kondor určitě), opět Stodůlky a Železný dědek, ke Králi Šumavy přidat ještě pár dalších maratónů a hlavně bych rád zkusil nějaký pohárový závod s profíkama. Tam mi spadne čelist...

Na čem budeš jezdit? Chystáš nějaké vylepšení?
Závodit budu stále na Giantu, jediné vylepšení bude koupě sporttesteru. A taky zajdu na testy. Ještě jsem na žádných nebyl.

V naší e-mailové komunikaci jsme Martinovi položili ještě jednu, původně myšlenou interní otázku, avšak jeho odpověď bude jistě zajímavá i pro ostatní. V anketě Kilometry 2001 jsme inzerovali, že nahlášené hodnoty nebudeme nijak ověřovat. Po uzávěrce lednového hodnocení přišlo ještě mnoho údajů od lidí, kteří se o hodnocení dozvěděli později (jejich údaje do žebříčku doplníme spolu s vyhlášením výsledků za únor). Jedním z nich byl i Martinův týmový kolega. Jeho nahlášený údaj byl natolik výjimečný, že jsme tuto příležitost využili a zeptali se:

Ještě jedna otázečka jen tak mimo. Tvůj kolega z týmu Jakub Rotrekl nahlásil v Kilometrech 2001 opravdu neuvěřitelnou hodnotu. Je to vůbec možné? Nuloval na začátku roku? Bydlí na Kanárech? Je ten údaj v kilometrech?
Jakub nekecá. On studuje a má spoustu času. To studium na to i vypadá, ale to jsem neřekl :-). Je mu 19 a jezdí jako KRÁVA! Ten nám ještě ukáže, jak se má závodit...

Snad Vás mé odpovědi uspokojily a na brzkou shledanou se těší Martin alias STUDNA.

Děkujeme Martinovi Studenovskému. Jeho závěrečnou odpověď přijměte zároveň jako pozvánku ke sledování naší ankety Kilometry 2001. Závěr měsíce se již blíží a opět se jistě budou dít věci!