Hovory z webu III. - Jakub Rotrekl (Ultrasport Sensor)
(duben 2001)

Od svého vstupu do ankety Kilometry 2001 jsi do čela nikoho nepustil, byl jsi nejrychlejší v první Časovce do kopce. Jezdí Ti to. Můžeš napsat něco o své dosavadní cyklistické kariéře? Doufám, že nenapíšeš, že na kole jezdíš půl roku  :o)
O dosavadní cyklistické kariéře není mnoho co psát. Asi v 15ti letech jsem trochu koketoval s Duklou Praha, ale to mě spíš odradilo, pak jsem vlastně až do minulého roku jezdil jen tak rekreačně. Minulý rok jsem zkusil pár závodů UAC jako příchozí a na poměry druhé divize mi to vzhledem k tomu, že jsem začal trénovat až v březnu, docela lítalo. No a to je celá story.

Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?
Zatím nemyslím, že bych se mohl pochlubit úspěchem, který by stál za zmínku.

Jak jsi spokojený se svou zimní přípravou na začínající sezónu?
Se svou letošní zimní přípravou jsem celkem spokojený. Jsem rád, že jsem měl možnost strávit podstatnou část kilometrů alespoň ve dvoučlenné skupině. Nejčastěji s Martinem Studenovským, ale taky s Petrem Svobodou, Michalem Košem a ostatními z týmu.

Na které závody se letos chystáš, jaké si dáváš cíle a koho považuješ za svého největšího soupeře?
Závody, které chci objet? Hlavně většinu UACovejch závodů a taky maratóny. Rozhodně chci jet Cannondale vysočinu, Krále a možná i Rampušáka. No a jak už psal Martin, chtěli bychom zkusit pohárovej start. Možná, že když tam budeme dva, tak nebudeme tolik trpět. O soupeřích je asi předčasné psát a o cílech taky.

Na čem jezdíš, chystáš nějaké změny? Jak by vypadalo Tvé kolo snů?
Co se týče kola, tak to jsem si na letošní sezónu docela vymazlil. Jediné, co zůstalo, je rám Duratec, Shimano jsem vyměnil za Campu (Record s Chorusem), kola Rolf, vidlice Look a taky jsem si pořídil tepák a především nové libové oblečení Sensor-Ultrasport.
Kolo snů - tak teď nevím, jsem se svým nynějším kolem nadmíru spokojen a tak nic nevymýšlím (zatím). Je ale fakt, že jsem dost naočkovanej Kleinem (jak jinak).