Výsledky III. (novoroční) tipovací soutěže "Poznáte postavu na této fotografii?"

    Těsně před koncem minulého tisíciletí jsme na našich webových stránkách vyhlásili třetí tipovací soutěž, v níž jste své tipy mohli zasílat na naši adresu kpo@kpo.cz:

Poznáte postavu na této fotografii?

foto

Předchozí tipovací soutěže (první i druhá), které se setkaly s velikým ohlasem, nás utvrdily v tom, že návštěvníci našich stránek se nenechají zmást zdánlivou snadností nabízených odpovědí. Proto tentokrát přistupujeme k mnohem obtížnější variantě, kde pokládáme pouze soutěžní otázku, bez nabízených možností. Na vaše odpovědi se těšíme jako vždy na adrese kpo@kpo.cz.
Otázka zní: Kdo je zachycen na této fotografii? (fotografii lze poklepáním zvětšit)
A navíc - jste-li schopen(na) o uvedené fotografii napsat více, neváhejte a pište. Nejzajímavější příspěvek zveřejníme spolu s důkaznou fotografií!


    Jestliže jsme považovali při zadání třetí tipovací otázky za zcela nemožné, aby někdo z tak malého výřezu z fotky poznal, kdo je oním cyklistou na snímku, hluboce jsme se mýlili. Podle části nohy to pochopitelně jen tak nešlo. V takovém detailu by málokdo poznal i svoji vlastní nohu, ale zbývající část snímku nabídla poměrně dost insignií vedoucích k zdárnému cíli.

    "Je to nějaký služební kolo, páč kdo by si dal na to značku nějaký tý poštovní společnosti, že jo. Bude to něco atypickýho, aby když to necháš někde stát, tak to nikdo neukradne", uvažuje příležitostný závodník, milovník rovinatých tratí Santiago B. a pokračuje: "Ani to nemá jako sedlovku. Akorát ta noha v cyklistickejch kalhotách. To je fotomontáž?".

    Klíčem k úspěchu byla nezřetelná čtveřice písmen s červeným šestihranem, ve kterém je něco připomínající ladičku hudebních nástrojů. Trojici takových ladiček má ve znaku Yamaha, ale to by jsme byli trochu jinde… Znalci však správně říkají: "Ty písmena jsou OCLV, pod tím je drobně "carbon" a v šestihranu HC, takže TREK, jehož "K" je i na sedlovce na levém okraji obrázku".

    Další účastník tipovací soutěže, amatérský cyklista proslulý svojí bujnou kšticí - Marco P. - dodává: "Jo, to je kvalitka. Superlehký karbový vlákna lisovaný pro minimalizaci vzduchových dutin, aby to bylo fakt pevný. Něco takovýho se používá akorát na křídla stihaček. Taky bych to chtěl!".

    Jiný účastník, vášnivý včelař a cyklista Jan U. zase dešifroval HC v šestihranu: "Ja natürlich, to znám, to je stejný jako dělaj včely, takový ty šestihrany". Zde by to chtělo malé vysvětlení: milý Jane, ne všechny šestihrany musí nutně symbolizovat plástve s medem, ovšem v tomhle případě jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Voštinová šestihranná struktura v oblasti hlavového složení a osy šlapacího středu napomáhají k dosažení mimořádné tuhosti aerodynamického rámu a umožňují odlehčení ostatních partií. Guru aerodynamiky John Cobb si dal skutečně záležet.

    Správný postřeh dalšího účastníka upozorňuje na asfalt a trávu v pozadí a ne cokoli, co by vypovídalo o velodromu, kde jsou takovéto konstrukce častější.

    Nuže, jaká byla správná odpověď? "Aerodynamika a silnice, to je časovka, poštovní logo na časovkářském framesetu TREK a noha ve žlutém dresu, to by mohl být Lance Armstrong", říká hobík Greg L.

    Stodůlecký Karel B. je stručnější: "Je to Lance Armstrong".

    Ještě stručnější byl další účastník ankety Lance A.: "Jsem to já".

 foto 

    Zbývá tedy prozradit, jak se na Armstrongův speciál dostala naše adresa: před startem časovky z německého Freiburgu do francouzského Mulhouse na loňské Tour de France jsme s Lancem zavzpomínali na jeho plzeneckou babičku a on nám poté umožnil vyměnit na jedné straně rámu cedulku s jeho jménem za naši nálepku a ta se pak svezla na jeho kole do cíle ze všech nejrychleji. Na nesčetných fotografiích se následně dostala do celého světa a s potěšením ji přinášíme i na naší internetové stránce (jestliže na té "vaší" fotce je červenobílý nápis Lance Armstrong, nyní už víte, co je z druhé strany rámové trubky).