hlášení Kilometrů 2020hlášení Kilometrů 2020KPO Kilometry: ukončení :-(
21. ročník ankety
   


Milí přátelé cyklistických Kilometrů,
po 21 letech se Kilometry KPO s Vámi loučí. Proto vám už tímto tentokrát nepřipomínáme posílání Vašich Kilometrů za měsíc leden. Od roku 2022 už tabulky Kilometrů nebudou uveřejňovány.

Zní to velmi jednoduše, ale nebylo snadné tyto jednoduché věty napsat. Kilometry KPO se za těch 21 let staly součástí našich životů a doufám, že i Vašich. Při každé přípravě na cyklistickou tréninkovou vyjížďku myslím na to, že mi přibudou nějaké Kilometry do tabulky a jistě na to budu myslet i nadále, i když Anketa Kilometrů KPO už bude ukončena.

Došli jsme po dlouhé a důkladné rozvaze k důležitému závěru, že svět nyní dospěl do jiných úrovní komunikace. Na svém začátku, před 22 lety, měly Kilometry KPO význam příslušnosti ke skupině, sounáležitosti, možnosti porovnání s ostatními a byly velmi důležitou podporou naší vůle. Od roku 2000 se výrazně změnil svět internetu a sociální sítě, které byly tehdy v plenkách, jsou dnes zcela běžnou součástí všech tréninkových aplikací a programů. Dnes je větším problémem sociálním sítím uniknout, než získat on-line motivační a výkonnostní podporu. Anketa Kilometrů KPO splnila důležitý úkol v pionýrských dobách nedostatku propojenosti a příležitostí ke srovnávání a dnes ráda uvolňuje místo svým mladším následovníkům.

Cyklistika je výjimečný sport. Snoubí se zde lidská síla, vytrvalost a dovednost s vyspělou technikou. Asi proto máme dlouhodobě rádi právě cyklistiku. Asi proto je pro technicky orientované sportovce právě cyklistika tím správným sportem. Přeji si, aby byla cyklistika i po ukončení ankety Kilometrů KPO pro nás všechny tím nejlepším sportem a zároveň věřím, že tomu tak bude.

Ještě nás čeká jedno vyhodnocení posledního měsíce a tím i celého roku 2021 Ankety Kilometrů KPO. Dáme si na něm speciálně záležet, protože bude poslední a nebudou se na něj tlačit vyhodnocení následujících měsíců. Bude vydané trochu později než obvykle a tak si těšení bude možné více užít. Bude to naposledy, tak ať to stojí za to.

Stejně jako vždy a stále Vám přejeme mnoho šťastných Kilometrů 2022 i když tentokrát už nebudou Ankety Kilometrů KPO.
 

    za KPO  a Anketu Kilometrů
    Dušan PŘÍBRSKÝ

NAVRCHOLU.cz