Výsledky IV. tipovací soutěže "Co dělá postava na této fotografii?"

    Inspirací pro 4. tipovací soutěž nám byl unikátní snímek Dušana Příbrského (KPO), který pohotově zachytil prezidenta KPO Jirku Sladkého v této záhadné pozici. Otázka zněla: Co Jirka dělá v tomto momentě?:

foto

a) předcvičuje ostatním závodníkům při rozcvičce
b) mohutným záběrem v kopci ohýbá rám svého bicyklu
c) předvádí „koloběh“ - jízdu s pravou nohou v levém pedálu
d) tančí - raduje se ze 4. místa v Černolické časovce
e) ???


    Ač nabízené odpovědi vypadaly zdánlivě velmi nepravděpodobně, mnoho účastníků tipování s nimi vystačilo. Zvláště odpověď c) mnohé zaujala.

    Někteří ve své odpovědi vybrali jednu z nabízených variant, ale vyjádřili rovnou pochyby, jako např. Petr N. (Fuji Bike Ranch): "I když se mi to zdá málo pravděpodobné, tak za C je asi nejpravděpodobnější. Jsem zvědav, co vlastně dělal!"

    Samozřejmě jsme se nejvíce těšili na vaše varianty odpovědi e) a skutečně jsme se nestačili divit. Začněme příspěvkem Ondřeje Č. (CS Stodůlky): "No já bych řekl, že buď úplně brutálně spurtuje, nebo tam má nějakou neviditelnou ženskou."

    Velmi podobné byly příspěvky od Přemka P. (CK receptář) a Dušana P. (KPO). Přemek: "V dnešní době plné zahradních „mašinek“ jsem už dlouho neviděl někoho tak pěkně se ohánět kosou!". Dušan: "Milé KPO, zcela jasně Jirka Sladký seče kosou jetel."

    Anonymní přispěvatel naopak vysvětluje situaci jako názornou ukázku práce s těžištěm při skoku z veliké výšky. V podobném duchu následovaly další a další odpovědi.

    Nyní skutečné lahůdky. Jan K. (Scorpios 77) uvádí: "Situace je zcela evidentní, snímek podlehl jistým úpravám, což je neodiskutovatelné. Hlava skutečně patří Jirkovi, leč zbytek fotografie představuje fotbalového brankaře Petra Koubu při soustředěném výkopu od svatyně. Sportovní náčiní zmizelo rovněž, však silniční kolo jím není. S pozdravem a přáním větru v zádech Jan K."

    A na závěr vskutku nevšední příspěvek Jirkova spolužáka z dávných studentských let, který obsáhle popisoval Jirkův zápal pro býčí zápasy a touhu stát se toreadorem. Dodnes mu prý nemůže zapomenout, jak jeho i ostatní spolužáky nutil nabíhat v předklonu proti jeho plachetce, načež inkasovali vpich kružítkem do měkkých částí těla (tento pisatel si nepřál uvést jméno ani iniciály).

    No a jak to bylo doopravdy?

    Ve skutečnosti šlo o zachycení momentu chvíli před startem 5. závodu poháru Časovek do kopce 2001, kdy Jirka v předstartovním soustředění nuluje svůj FlightDeck – cyklocomputer firmy Shimano, ovládaný přímo z pák (poklepáním lze foto zvětšit).

    Děkujeme za vaše odpovědi.