Hovory z webu II. - Antonín Ježek (KC Nové Strašecí)
(duben 2001)

Zdar Tondo. Můžeš se návštěvníkům našich stránek trochu představit?
Jmenuji se Antonín Ježek, za "pár" dní (v květnu) oslavím již 52. narozeniny. Jezdím za KC Nové Strašecí. S cyklistikou jsem začal v 15ti letech ve Stadionu Louny, pak následovaly krásné 2 roky na vojně v Dukle Louny. Po vojně jsem jezdil silnici i dráhu za Sechezu Lovosice, z toho 5 let vrcholové I. VT.

Nepochybuji o tom, že se intenzivně věnuješ závodům. Prozradíš něco ze své cyklistické minulosti? Kterých výkonů nebo úspěchů si obzvláště ceníš?
Nejlepší výsledky:
5. místo na Mistrovství Československa
6. místo Košice - Tatry - Košice (nejlepší vrchař)
3x nejlepší vrchař Severočeského kraje
UAC:  - v roce 2000 vítěz II. divize kategorie nad 50 let - Zelený trikot
           - celkové 13. místo
           - vítěz závodu Klikovy vrchy II. divize.

Najel jsi od počátku roku za tři měsíce tolik kilometrů, že mnoho cyklistů, kdyby tohle najeli za celý rok, budou tvrdit, že letos jezdili hodně... Jsou to tvé obvyklé objemy?
Najeté kilometry v letošním roce odpovídají objemům, které jsem najížděl i v minulých letech. Ročně najíždím 22 000 - 24 000 km. Zimní kilometry najíždím převážně mezi Křivoklátem, Hořovicemi, Rokycany a Řevnicemi částečně sám, částečně s Jardou Jiráskem, kolegou ze stejného týmu. Tréninkový plán si již několik let stanovuji sám. Kromě zimních najetých kilometrů (4-5x týdně po 60-130 km obecná vytrvalost) chodíme od prosince do konce února ještě 2x týdně do posilovny, kde navzpíráme za zimní období cca 350 tun.

Na které akce se letos chystáš?
Letos, jako i v minulých letech, se budu zúčastňovat závodů UAC - II divize, "Berounské ligy", není vyloučeno, že se zúčastním i některých jiných závodů, např. Masters. Vše bude záviset od momentální formy a počasí. Můj cíl pro letošní rok není malý - obhájit vítězství v II. divizi UAC v kategorii nad 50 let a celkově se umístit do 10. místa.

Na čem jezdíš?
Závodní kolo "sedlám" francouzský titanový rám a vidlici, osazení Campagnolo Chorus, jezdím galusky. Jinak v zimním období jezdím na "bahníku" s pláštěma, nebo na horském kole.

    Na závěr bych chtěl vzkázat všem, hlavně mladým: cyklistika je krásný sport, ale výsledky se dostaví pouze těm, co mají vůli pro ni něco obětovat - stojí hodně volného času a často musí mít silnou vůli překonat sám sebe. O to větší pocit radosti však pocítí z úspěchu.
    A pro ty starší: cyklistika se nechá provozovat v každém věku, i když už to nejezdí jako za mlada. Neboť na kole se nechá jezdit jak pro pocit štěstí z vítězství, tak jen "volně", s partou kamarádů, jen tak pro radost.

    Všem, kteří propadli kolu, přeji mnoho najetých kilometrů bez nehod a defektů.

    Tonda Ježek