Na kole už nezabloudíte

    Znáte to. Vracíte se v podvečer z výletu. Domů to máte ještě pár desítek kilometrů. A už by jste nejraději byli pod teplou sprchou. Silnice se stáčí dolů za les, a... sakra, tady měla přeci být křižovatka na Jílové (každý si jistě doplní svoje oblíbené místo)?! Točíte se na dvoře bývalého JZD a přemýšlíte, jak z toho ven.

    Typická situace, které se nikdo nevyhne. Jako malý zázrak se jeví navigační přístroj GARMIN GPS III Plus. Jedná se o přístroj pro družicovou navigaci, který každou sekundu určuje Vaši polohu s přesností 1 až 5 metrů. Přístroj je takové velikosti a váhy, že ho lze připevnit na kolo. Pokud tak učiníte, můžete na jeho displeji sledovat svoji polohu na orientační mapě (pouze silnice 1. a 2. třídy). Je možno dokoupit i podrobnější mapy, bohužel naše republika zatím chybí. Navigační přístroj funguje také i jako cyklistický computer (rychlost, vzdálenost) s měřením nadmořské výšky. Navigační přístroj GARMIN je možno připojit k počítači a vkládat do něj trasy, které si zvolíte v digitální mapě. Malá šipka Vám poté ukazuje směr.

    Pokud se rozhodnete investovat asi 30 000 Kč, tak určitě na kole nezabloudíte!

Petr Jetel

P.S.: nejedná se o aprílový žertík, ale o realitu začátku 21. století. V případě zájmu můžete kontaktovat pražskou firmu Picodas, tel. (02) 691 66 68.