Lance Armstrong: Každá vteřina se počítá
další díl strhujícího životního příběhu Lance Armstronga

Lance Armstrong: Návrat do života

     Na trati i v životě. Pětinásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong nemrhá časem, a tak po dvou letech od jeho literární prvotiny přichází k jeho českým příznivcům další díl Američanovy autobiografické výpovědi, která dostala výmluvný název Každá vteřina se počítá a kterou už můžete mít brzy ve své knihovničce. První Armstrongova kniha se stala celosvětovým bestsellerem a její autor kromě cyklistického olympu vystoupal také na první příčky žebříčků nejprodávanějších knih. Jeho příběh dal naději milionům dalších postižených zákeřnou rakovinou. Pro fanoušky cyklistiky je kniha příležitostí nahlédnout do zákulisí bezmála nadlidských výkonů, do světa, který se skrývá za vrcholnými okamžiky nejprestižnějších závodů.

    Mnohé se v Lancově životě od jeho prvotiny změnilo. Stal se trojnásobným otcem, poznal odvrácenou stranu popularity, byl nařčen z dopingu a pronásledování francouzskými úřady ho vyhnalo do nového evropského domova ve Španělsku. Jeho manželství zrozené v nejtěžších chvílích uprostřed léčení z rakoviny se zhroutilo. S tím vším se v knize vyrovnává. Ale dává moci nahlédnout do kritických chvílí jeho triumfů na Tour de France. Jak trpěl v etapě přes Joux Plane v roce 2000, když dostal klasického "hlaďáka". Jak se dokázal odvděčit svému týmu za podporu při čtvrtém triumfu a jaké martyrium předcházelo jeho zatím poslednímu vítězství.

    Armstrong poznal, jak relativní je sláva a jak silná může být nenávist. Musel se vyrovnat s přepadovými dopingovými kontrolami, kdy mu komisaři narušili to nejintimnější soukromí dokonce i ve chvíli, kdy byl s manželkou na cestě do porodnice. Dozvíte se, jak to přesně bylo s Lancovým blafováním v legendárním stoupání Alpe d'Huez v roce 2001 nebo proč o rok později křičel na spolujezdce Roberta Herase, aby při ataku v horách zpomalil. Poznáte, co se skrývá za jeho neuvěřitelnými výkony, jak trénuje pětinásobný vítěz Tour de France. Dlouho očekávaná druhá kniha Lance Armstronga je tu!

Zdroj: iVelo.cz 

NAVRCHOLU.cz