výsledková listina 5. KPO Časovky do kopce 2002 - 8.9.2002
Černolice; délka 4,4km; převýšení 220m; průměrné stoupání 5%
absolutní ULTRA hobby M 40+ M 50+ ženy st. č. jméno tým ročník čas km/h body v kat. body abs.    pořadí tým body
1 1         15 Paták Karel Sokol K.Dvůr 70 10:17,45 25,7 23 60 1 KPO 163
2 2         7 Procházka Radek KPO 82 10:49,70 24,4 21 58 2 H-H Smíchov 155
3 3         44 Kuchler Karel H-H Smíchov 81 10:51,69 24,3 19 56 3 Sokol K.Dvůr 148
10 10         45 Vejvoda Josef CKKV 63 11:37,68 22,7 11 48 10 CFC Kladno 48
11       1   48 Burgr Josef  CFC Kladno 52 11:39,86 22,6 14 47 11 Kobas Příbram 43
12 11         6 Procházka Jan KPO 82 11:49,51 22,3 10 46 12 Beroun 41
13   1       50 Lauko Ladislav KB Team 76 11:55,31 22,1 20 45 13 KDS Puchmajer 39
14 12         41 Švehla Pavel H-H Smíchov 77 12:05,70 21,8 9 44 14 CS Stodůlky 38
15 13         30 Rychecký Tomáš H-H Smíchov 66 12:06,20 21,8 8 43 15 KC N.Strašecí 36
16   2       4 Soukup Petr Kobas Příbram 65 12:10,41 21,7 18 42 16 BKZ 35
17 14         35 Beneš Vladimír CKKV 69 12:11,31 21,7 7 41 17 Olomouc 34
18   3       18 Baier Robert Beroun 70 12:19,99 21,4 16 40 18 ČYK 30
19 15         5 Sladký Jiří KPO 67 12:24,19 21,3 6 39 18 Řevnice 30
20   4       29 Pohl Jiří KDS Puchmajer 65 12:24,65 21,3 14 38 20 Cyklosport Kern 29
21 16         46 Machoň Jan CS Stodůlky 77 12:28,58 21,2 5 37 20 ČKMC Praha 29
22       2   19 Kovařík Oldřich CKKV 52 12:29,58 21,1 12 36 22 HCK 27
23       3   23 Machulka Jiří KC N.Strašecí 47 12:31,20 21,1 10 35 23 CK P6 26
24 17         54 Munzar Miloš KPO 80 12:34,87 21,0 4 34 24 Scorpios 77 25
25   5       39 David Michal Olomouc 81 12:35,42 21,0 13 33 25 Lužiny 23
26       4   12 Hrachovina Václav Sokol K.Dvůr 47 12:37,76 20,9 8 32 26 CK Peloton 22
27   6       49 Chába Jiří KB Team 81 12:45,83 20,7 12 31 27 Martin 9
28   7       56 Dvořák Antonín Kola Štorek 76 12:47,51 20,6 11 30 28 MKV Sport 8
-   -       21 Ševčík Milan Hujer 72 - - nestart. -
   Den po Králi Šumavy pokračoval letošní pohár Časovek do kopce pátým závodem na trati do Černolic. Nejvyšší převýšení v celém ročníku, nejprudší úsek a bohužel také tristní kvalita asfaltu prověřily fyzičku i psychiku jezdců. Nečekaně do průběhu závodu zasáhl i agresivní kombajnér…

V prestižní kategorii Ultra se odehrála o stupně vítězů pravá cyklistická bitva, když jezdce na druhém až šestém místě dělo pouhých deset vteřin, to vše v časech pod nebo na hranici 11 minut. Bronzový post nakonec získal stejně jako loni Karel Kuchler (H-H Smíchov), který byl se startovním číslem 44 jeden z posledních, kdo uniknul přesunu zemědělské techniky. Tou dobou měl už měl za sebou svoji o dvě vteřiny kratší jízdu také Radek Procházka (KPO). Výrazně nejrychlejší byl pak Karel Paták (Sokol Králův Dvůr), který si zopakoval vítězství z minulého závodu. Předvedl, že excelentně dokáže zajet nejen rychlé tratě jako byl Roblín.

V kategorii hobby se dařilo nováčkům. Robert Baier (Beroun) zahájil na třetí příčce. Druhou vyspurtoval Petr Soukup (Kobas) a poprvé jsme měli jiného vítěze, než Marka Vitocha, který nedorazil. Jako jediný v této kategorii se pod hranici 12 minut dostal vítěz, další nováček, Ladislav Lauko (KB Team).

Ve vyrovnaném čele kategorie M 40+ se bronzově opíral do pedálů Jiří Pospíšil (CK P6). Ještě ani jednou nechyběl na stupních Pavel Urych (HCK) a časem těsně nad hranicí 13 minut si dojel pro stříbro. Zlatou premiéru si odbyl Pavel Hýsek (ČKMC).

Skvělá konkurence s Josefem Burgrem (CFC Kladno) v roli největšího favorita se sešla v kategorii M 50+ a nebylo pochyb, že to bude hodně, hodně rychlé. Dosavadní držitel výborného traťového rekordu této kategorie Václav Hrachovina (Sokol Králův Dvůr) se zlepšil o téměř celou minutu a přesto skončil těsně pod bednou. Ze třetího místa se radoval Jiří Machulka (KC N. Strašecí). Druhý post vybojoval Olda Kovařík (CKKV) a novým traťovým rekordem, hluboko pod 12 minut, zakončil svoji jízdu na nejvyšší příčku Josef Burgr.

Ženám se letos do kopců nechce a tak si ceny pro nejlepší rozdělily všechny tři účastnice. Bronz si vyjela Taťana Šironisková (Contactel). Po delší odmlce vyplněné jinými závody si pohárovou trať přijela vyzkoušet mladičká Lucka Velechovská, která se ve svých 12 (!) letech zdejšího kopce nezalekla a stříbrnou jízdou za sebou nechala i několik mužů. Podle předpokladů byla nejrychlejší v klidu jedoucí Dáša Likusová KPO.

Třetí příčku ve vyrovnané soutěži týmů vybojovali jezdci Sokola Králův Dvůr. V silné sestavě odváželi stříbro smíchovští H-H a zlaté body získal po páté v řadě pořádající tým KPO.

V celkovém hodnocení poháru se boje velmi vyostřují a došlo k velkým změnám v pořadí. Letošní klíč bodování, který započítává pět nejlepších výsledků ze sedmi závodů, souboje ještě vyostří a na posledních dvou závodech bude ideální příležitost pokusit se bodový zisk vylepšit. Jistě se máme na co těšit.