Martincová Jitka Sovinky

2:49:23

39.

Pohár plný vody

Letošní seriál závodů Štorek sport cup 2001 měl v sobotu 1. září na pořadu 4. dějství. Stejně jako v předchozích třech závodech se počasí jaksepatří snažilo účastníkům cyklistiku znechutit. Ve stálém dešti (už od pátku odpoledne) se v poledne do Litně sjížděli cyklisté a rozpačitě diskutovali, zda 4. ročník vyČerpací štvanice jet či nejet. Závod byl společný i pro seriál závodů UAC, takže o body šlo dvojnásobně. Rozhodnutí nakonec znělo - jedeme, ale I. divize pojede rovněž dva okruhy, jako ostatní.

A tak se v dešti presentovalo i závodilo a pořadatelé na křižovatkách nechápavě kroutili hlavami, že v té slotě jezdí 73 cyklistů jak o život. V téměř domácích kopcích se suverénně pohyboval Michal Koš a zvítězil jak v I. divizi UAC, tak ve Štorkově poháru. Tam to bylo jeho letošní 3. vítězství a nebýt absence v Doksech, těžko by měl někdo jiný šanci na celkové pohárové prvenství. O to se znovu přímo ve spurtu poprali borci CKKV Pepa Vejvoda a Petr Svoboda. Svoboda si vedení o bod upevnil, kuriozitou je, že závod pro UAC jel v barvách Ultrasportu Sensor, pro Štorek cup za CKKV Praha! Ve II. divizi UAC do cíle spurtovala šestice jezdců, nejlepší byl P. Ledecký. V pohárových kategoriích tentokrát vyšli pořádající CKKV bez vítězství. Plašákům kraloval maratonec Ivan Divíšek (Vejvoda až 3. místo), veterány vyhrál J. Jirásek, ctihodné jeho teamový kolega Ant. Ježek (J. Burda 2. místo), ženy samozřejmě H. Ebertová.

V celkovém pořadí poháru se ve veteránské kategorii posunul do čela Petr Švec (dosud vedoucí Tom Fiala nestartoval a ztrátu už těžko vymaže). Mezi ženami H. Ebertová bodově dostihla D. Likusovou a zdá se, že se přes ní přežene...

Zbývají dvě pohárová klání, 22.9. časovka dvojic v Klíčanech a 6. října jubilejní 10. Brdské dvoukolo. Co na to asi řekne počasí? Přijeďte a uvidíte....