Výsledková listina 2. Časovky do kopce - 13.5.2001
Karlík-Karlické údolí-horizont před Kuchařem; délka 7,1km; převýšení 186m; průměrné stoupání 2,5%
   Nádherné počasí přilákalo na start zatím nejpočetnější startovní pole jezdců, kteří se přijeli poprat s nejdelší letošní pohárovou tratí v Karlickém údolí. Ve všech kategoriích jsme byli svědky mimořádně kvalitních výkonů. Velmi pozvolné stoupání gradující v samém závěru důkladně prověřilo časovkářské schopnosti všech účastníků.

V kategorii Ultra si třetí příčku vybojoval Pepa Vejvoda (CKKV) časem jen o dvě desetiny nad hranicí extratřídy této tratě 14 minut. Méně času na 7,1 km tratě se 186 metry převýšení potřeboval jen Karel Kuchler (H-H Smíchov), který oproti prvnímu letošnímu závodu postoupil o stupínek výše a obsadil druhou příčku a absolutní jedničkou byl Honza Pithart (MAT Team), který prolétl karlickou trať průměrem téměř 32 km/h.
Neuvěřitelné se v této souvislosti zdají technické problémy, které ho postihly na trati. Krátce po startu se díky mohutným záběrům a nedostatečně utaženému rychloupínáku jeho zadní kolo pohnulo v rámu a ráfek dosedl na brzdový špalík. Honza se nenechal vyvést z míry, hned v první zatáčce zastavil, kolo srovnal a pokračoval dál v boji s chronometrem…

V nejpočetněji obsazené kategorii silničních kol si proti „Cementárně“ polepšil o jedno místo Michal Chvojka (Scorpios 77) a časem těsně nad hranicí 15 minut obsadil třetí příčku. Stejně poskočil i Ivo Babinec (Paegas), který stanul na druhé příčce a  pro druhé letošní vítězství si dojel Jirka Salava (KPO), ovšem i jeho triumf předcházely obtíže, v jeho případě krátce před startem, když se z jeho bicyklu ozvalo silničním jezdcům známé prudké zasyčení…

Horská kola se točila také velmi svižně a papírově předpokládané horší časy ve srovnání se silničními koly se v podání nejlepších rozhodně nepotvrdily. Třetí příčku vyjel Libor Ruchař (SKM) před Richardem Zoubkem (Scott DH). Rozdílem třídy si pro prvenství dojel Radek Procházka (KPO), když za sebou nechal nejen všechny MTB jezdce, ale i téměř všechna závodníky v kategorii silniční!

Veteráni a ženy ve společné kategorii si zopakovali pořadí trojice nejlepších z prvního závodu. Jestliže u „Cementárny“ třetímu Vláďovi Konůpkovi (CKKV) na druhého Jaroslava Soukupa ze stejného týmu scházelo teoreticky 19 metrů, v Karlickém údolí to bylo již jen 14. Jedničkou byla opět Hanka Ebertová (KPO), která tak i nadále pokračuje ve své bilanci co účast, to vítězství.

V doplňkové kategorii maestro si vybojoval třetí příčku Jirka Tutsch (CKKV), druhý nejlepší čas zajel Miloš Elis ml. a excelentní jízda Jiřího Semence (Cyklo Kladno) průměrnou rychlostí bezmála 30km/h znamenala první místo.

V soutěži týmů vítězství barev KPO ve třech kategoriích v konečném součtu znamenalo třetí příčku. Mohutný nástup klubu CKKV, který přijel do Karlíku v desetičlenné sestavě, znamenal druhý nejvyšší počet bodů. Nejvíce bodů sklidili v Karlickém údolí díky silné trojici v popředí absolutního pořadí  Smíchovští H-H.

absolutní pořadí ULTRA silniční MTB ŽEN-SEN maestro jméno tým čas průměr (km/h) teor. ztráta za vítězem své kategorie / maestro body ve své kat./ maestro body absolutně pořadí týmů tým bodů
1 1         Pithart Jan MAT Team 13:27,74 31,6 - 22 76 1 H-H Smíchov 204
2 2         Kuchler Karel H-H Smíchov 13:52,47 30,7 210,9 20 74 2 CKKV 195
3 3         Vejvoda Josef CKKV 14:00,21 30,4 274,4 18 72 3 KPO 179
4 4         Haspeklo Jiří Scott DH 14:03,82 30,3 303,6 16 70 4 Cyklo Kladno 128
5   1       Salava Jiří KPO 14:10,20 30,1 - 35 69 5 Scott DH 112
6   2       Babinec Ivo Paegas 14:25,68 29,5 127,0 33 68 6 MAT Team 109
7 5         Linek Josef Ben Car 14:30,08 29,4 508,7 15 67 7 SKM 95
8 6         Munzar Zbyněk H-H Smíchov 14:31,52 29,3 519,6 14 66 8 Kobra 94
9 7       1 Semenec Jiří Cyklo Kladno 14:33,21 29,3 532/ - 13/14 65 9 Scorpios 77 86
10 8         Švehla Pavel H-H Smíchov 14:33,56 29,3 535,0 12 64 10 KC Nové Strašecí 82