78

MAT

nedojel

Poprvé společně

V sobotu 2.září 2000 po poledni se v Litni uskutečnil závod vyČerpací štvanice, který byl poprvé společnou akcí dvou celoročních seriálů – A&V benzín cup (převážně pro obyčejné hobíky) a UAC (pro amatérské závodníky). Pořadatelé z CKKV Praha měli značné obavy, zda „jejich hobíci" přijedou na závod, kde se postaví na start s takovým množstvím amatérských závodníků. Obavy se ukázaly zbytečné, přišlo tolik cyklistů (164 !!!), že nestačila dovezená start. čísla a šéfky rozhodcovského sboru operativně přistoupily k triatlonovému malování chybějících čísel fixem na paže.

Nejprve odstartovala elita amatérského pelotonu – 1.divize UAC. 96 km dlouhá trasa pestře členitým Berounskem byla okořeněna trojím stoupáním na obávaný Koledník. Po deseti minutách vyrazil zbytek amatérů s ostatními účastníky benzín cupu na svých 64 km a s Koledníkem „jen 2x".

Už první vydatný kopec a také silný protivítr v začátku závodu dost roztrhal oba balíky a rozptýlil tak obavy našich rezervních paní rozhodčích, že se do cíle přiřítí velký chumel k nezachycení… Ale jelo se svižně, až ke konci přišel déšť. Ti, co jeli co to dalo i v úzkých serpentinách se pak až nechtěně těsně seznámili s mokrým asfaltem. Většina zařadila o stupeň níž a do závěrečného stoupání před cílem závodu šla pouze mokrá, se zacákanými zády.

V 1. divizi UAC byl opět suverénní P.Krob, krok s ním udrželi pouze: 2.Studenovský z pořádajícího CKKV, 3. Koš a 4. Sýkora. Ve druhé divizi UAC zvítězil K.Paták, který je v berounských kopcích doma.

V jednotlivých kategoriích benzín cupu sbírali vavříny borci CKKV. Specifickou kategorii PLAŠÁKŮ (hobíci do 39 let) vyhrál Pepa Vejvoda, kategorii ctihodných (nelicentovaných nadpadesátníků) Roman Chládek, před třetího Jirku Burdu se protlačil V.Hrachovina. Pouze v nelicentovaných veteránech (40-49let) se CKKV díval jaksi zpovzdálí, bednu obsadilo trio Kavula, Rameš, Jirásek.

Ženám opět kralovala H.Ebertová, za ní se na bedně seřadily K.Suchá a L.Mašínová.

Přes mírné potíže ve značně mokrém konci se podařilo vyhodnotit pořadí tolika kategorií (UAC + A&V benzín cup) tak, že se ti nejlepší mohli u benzinové pumpy v Litni vyhlásit a odekorovat. Za některé nepřesnosti (hlavně u veteránu benzín cupu) se pořadatelé omlouvají a v této výsledkové listině uvádějí platné pořadí.

Do konce seriálu A&V benzín cup zbývají dva závody. Vedoucí borci seriálu – P.Svoboda, J.Rameš a V.Hrachovina se jistě budou snažit o závěrečný pohár nepřijít. Vy, naši cyklističtí přátelé, přijďte do Satalic a na závěrečnou do Hatí.