KPO - Časovka 3/2003 - výsledky
výsledková listina 3. KPO Časovky do kopce 2003 - 7.6.2003
Vrané; délka 3,3km; převýšení 157m; průměrné stoupání 4,7%
absol. Ultra Hobby M 40+ M 50+ Ženy st. č. jméno tým ročník čas km/h body v kat. body absol.    pořadí tým body
17   9       5 Sladký Jiří KPO 67 8:42,33 22,7 19 48 17 HCK 44
18       2   39 Machulka Jiří KC N.Strašecí 47 8:46,15 22,6 13 47 18 Slavia Praha 43
19 4         26 Chába Jiří KB sport 81 8:48,34 22,5 7 46 19 Kobas 38
20   10       36 Kouřimský Pavel JZM 85 8:49,22 22,4 18 45 20 Štěpán 35
21   11       52 Baier Robert Beroun 70 8:50,32 22,4 17 44 21 Sokol K.Dvůr 31
22     5     42 Urych Pavel HCK 54 8:53,72 22,3 13 43 21 ČYK 31
23 5         33 Čermák Filip Slavia Praha 78 8:58,07 22,1 6 42 23 Studenti Praha 27
24 6         21 Jírovec Vojtěch ČKMC 78 8:58,45 22,1 5 41 24 Pluto Praha 24
25   12       1 Dvořák Antonín Kola Štorek 76 9:00,64 22,0 16 40 25 CK Bítovská 23
26 7         59 Švehla Pavel H-H Smíchov 77 9:00,65 22,0 4 39 26 Michalovce 22
27   13       15 Vondra Zbyněk Praha 70 9:03,11 21,9 15 38 27 JAZ Plzeň 21
28   14       64 Soukup Petr Kobas 65 9:04,31 21,8 14 37 28 Rendl comp 19
29   15       24 Staníček Martin Kola Štorek 87 9:04,81 21,8 13 36 29 KC Vpřed 14
-           63 Jaroš Robert BKZ 73 nestart. - - -
   Za tropického vedra bojovali účastníci o další pohárové body v rámci třetího závodu letošního ročníku poháru Časovek do kopce na trati z Vraného nad Vltavou do Zvole. Současně to byl také jeden z nejdramatičtějších závodů historie Časovek. Ještě před závodem, v rámci předzávodního rozjíždění,  okusilo hned několik jezdců tvrdost vranského asfaltu, došlo na defekty a byl tu i jeden rozpojený řetěz. I při závodě pak skončil jeden z jezdců na trati s defektem, ale suverénně nejhorší chvilky zažil na této trati Jan Honzák (Cyklosport Kern), který na dohled od cíle skončil se zlomenou vidlicí v kotrmelcích…

Obsazení kategorie ULTRA poznamenala termínová kolize s přesunutým závodem poháru UAC, avšak oba muži z čela bodování dali přednost našemu závodu. Jirka Haspeklo (Scott DH) si dokonce náš závod vybral pro premiéru svého nového bicyklu a nemohl odjíždět spokojenější. Zvítězil a s druhým v pořadí Ondřejem Vojtěchovským (KPO) si prohodili i místa na čele celkového bodování. Nikdo ovšem nepochybuje, že by si to Ondra nechal líbit a do dalších závodů se zcela jistě můžeme těšit na skvělé souboje. Pro třetí post si dojel loňský vítěz kategorie Hobby Marek Vitoch (KPO) a prvním „ultra“ kovem oslavil právě složenou maturitu.

Velmi vyrovnané to bylo v kategorii
Hobby. S malým odstupem si připravil půdu pro vítězný hattrick Václav Cafourek (JZM). Za ním se bojovalo o každý milimetr tratě. Jaroslav Koutský (KB sport) o necelých osm desetin vybojoval stříbro a stejně těsný rozdíl znamenal bronz pro Zdeňka Otavu (Scorpios 77).

V kategorii
M 40+ opět dominoval Pepa Vejvoda (CKKV), přestože se stále necítí fit a stěžoval si na tréninkové manko. Svojí jízdou v novém traťovém rekordu této kategorie by dokonce bral bronz v Ultra. Jen tři lidé dokázali 3,3 km dlouhou trať se 157 metry převýšení projet v čase pod osm minut a on byl jedním z nich… Václav Jagoš (Cyklo Kern) si při své pohárové premiéře vystoupal pro stříbro a po dvou pátých místech si pro bronzový post dojel Pavel Hýsek (ČKMC).

Ve špičce kategorie
M 50+ se všichni jezdci prezentují velmi vyrovnanou formou a jen výjimečně se mezi leadery kategorie vklíní nějaké nové jméno. Ani ve Vraném nedošlo k překvapení a na stupních stanuli známí ostřílení borci. Loňské zlato si zopakoval Olda Kovařík (CKKV), druhou nejrychlejší jízdu předvedl Jiří Machulka (CK Nové Strašecí) a třetí příčku vybojoval Václav Hrachovina (Sokol Králův Dvůr).

V kategorii
Žen s náročnou tratí statečně bojovala jen jediná závodnice Michala Spudilová (Cyklo Kern).