Výsledková listina 5. Časovky do kopce - 5.8.2001
Všenory-Černolice; délka 4,4km; převýšení 220m; průměrné stoupání 5%
   Společný závod poháru Časovek do kopce a Štorek sport cupu 2001 na nové trati z Všenor do Černolic důkladně prověřil vrchařské schopnosti účastníků. Největší celkové převýšení a nejprudší úsek letošního ročníku Časovek byl navíc kořeněn deštíkem, který začal chvíli před startem závodu. Pršet přestalo až když ke startovní brance zajížděli poslední závodníci. Při vyhlášení výsledků se již do základny tohoto závodu v areálu Olympia Wellness naplno opíraly horké letní sluneční paprsky.

Složení jednotlivých kategorií už při prezentaci napovídalo, že budeme svědky skutečné sportovní bitvy a průběh závodu to potvrdil. Vítězové jednotlivých kategorií, jejichž časy jsou zároveň základními rekordy této tratě, stanovili laťky do hvězdných výšin.

V prestižní kategorii ULTRA si třetí příčku vyjel Karel Kuchler (H-H Smíchov), přestože jak nám v cíli prozradil, raději má rychlejší tratě. V tom případě se můžeme těšit na to, co Karel předvede příště na Roblíně, což by měla být trať podle jeho gusta. Čím prudší, tím lepší naopak tvrdí Pepa Vejvoda (CKKV), kterému Černolická trať skutečně sedla a dojel si pro stříbro. Nakonec byl to právě on, kdo se nejvíce zasazoval o zařazení tohoto kopce do poháru Časovek a svým výkonem předvedl proč. V roli největšího favorita závodu nezaváhal Michal Koš (Ultrasport Sensor) a svým časem blížícím se k hranici 10 minut vyškolil zbytek startovního pole.

V silniční kategorii roztáčel svá nová kola třetí nejvyšší rychlostí Michal Chvojka (Scorpios 77). Druhý v pořadí Michal Holub (Petřiny) i první Ondřej Vojtěchovský (CČM) pak do cíle spurtovali v čase pod další magickou hranicí 12 minut.

Také v kategorii horských kol jsme byli svědky výkonu pod 12 (!) minut, kterým spěchal do cíle Dan Havel (Kuře). Svůj druhý start v poháru tak zakončil na nejvyššímu stupni. Druhou příčku si zopakoval leader celkového hodnocení MTB Radek Procházka (KPO) a od minule si o jednu příčku polepšil Petr Novotný (Fuji Bike Ranch) a skončil na místě třetím.

Ve společné kategorii seniorů a žen nenechal nikoho na pochybách Václav Hrachovina (Sokol Králův Dvůr), za kterým těsně zaostala Hanka Ebertová (KPO) a třetí příčku si v kvalitním čase těsně nad hranicí 14 minut zajistila Dáša Likusová taktéž z KPO.

Na pomyslných stupních vítězů v doplňkové kategorii Maestro bylo pořádně těsno, neboť trojici nejlepších – Petra Švece (CS Stodůlky), Tomáše Fialu (Letňany) a nejrychlejšího Jaroslava Jiráska (KC Nové Strašecí)  dělilo po 220 metrech převýšení pouhých 12 vteřin ve výborných časech lehce nad hranicí 13 minut.

V týmové sklizni se nejlépe dařilo sekáčům z CKKV, jejichž trojice nejlepších získala nejvíce bodů. Byli současně také nejpočetněji zastoupeným týmem závodu, když se pro body obou pohárů vydali na čtrnácti bicyklech. Druhým nejúspěšnějším týmem byl KPO před smíchovskými H-H.

absolutní pořadí ULTRA silniční MTB ŽEN-SEN maestro jméno tým čas průměr (km/h) teor. ztráta za vítězem své kategorie / maestro body ve své kat./ maestro body absolutně pořadí týmů tým bodů
1 1         Koš Michal Ultrasport Sensor 10:14,21 25,8 - 19 68 1 CKKV 180
2 2         Vejvoda Josef CKKV 10:34,99 24,9 144,0 17 66 2 KPO 139
3 3         Kuchler Karel H-H Smíchov 10:43,88 24,6 202,8 15 64 3 H-H Smíchov 114
4 4         Paták Karel Bikestore 10:45,79 24,5 215,2 13 62 4 Scott DH 104
5 5         Haspeklo Jiří Scott DH 11:13,08 23,5 384,8 12 61 5 KC Nové Strašecí 96
6 6         Čermák Filip  Dukla Praha 11:21,56 23,2 434,8 11 60 6 Scorpios 77 92
7 7         Ferenc Zbyněk CKKV 11:21,67 23,2 435,4 10 59 7 SKM 76
8   1       Vojtěchovský Ondřej CČM 11:22,85 23,2 - 30 58 8 Ultrasport Sensor 68
9   2       Holub Michal Petřiny 11:43,13 22,5 126,9 28 57 9 Bikestore 62
10     1     Havel Dan Kuře 11:54,48 22,2 - 15 56 10 Dukla Praha 60
11 8         Svoboda Petr CKKV 11:56,31 22,1 627,2 9 55 11 CČM 58
12   3       Chvojka Michal Scorpios 77 12:10,70 21,7 288,1 26 54 12 Petřiny 57
13   4       Sladký Jiří KPO 12:15,45 21,5 314,7 24 53 13 Kuře 56
14 9         Beneš Vladimír CKKV 12:20,28 21,4 749,3 8 52 14 Průhonice 47
15 10         Ježek Antonín KC Nové Strašecí 12:24,78 21,3 771,4 7 51 14 Sport Mokropsy 47
16 11         Švehla Pavel H-H Smíchov 12:27,16 21,2 782,9 6 50 16 Fuji Bike Ranch 46
17     2     Procházka Radek KPO 12:30,50 21,1 211,2 13 49 17 Letňany 44
18   5       Okruhlica Petr CKKV 12:32,85 21,0 409,1 23 48 18 CS Stodůlky 42
19 12         Laňka Jiří Průhonice 12:51,53 20,5 897,2 5 47 19 Sokol KD 39
20     3     Novotný Petr Fuji Bike Ranch 13:04,45 20,2 392,5 11 46 20 BKZ 36
21   6     1 Jirásek Jaroslav KC Nové Strašecí 13:08,46 20,1 589,3 / - 22/15 45 21 KC vpřed 34
22   7     2 Fiala Tomáš Letňany 13:13,27 20,0 612 / 27 21/13 44 22 CTC 33
23     4     Zoubek Richard Scott DH 13:15,45 19,9 447,9 9 43 23 Břevnov 32
24 13       3 Švec Petr CS Stodůlky 13:20,16 19,8 1023 / 64 4/11 42 23 Cyklo Pičín 32
25   8       Kohout Jan SKM 13:20,80 19,8 648,1 20 41 25 Nižbor 31
26   9     4 Kovařík Oldřich CKKV 13:24,05 19,7 663 / 85 19/9 40 26 Kola Štorek Řevnice 30
27       1   Hrachovina Václav Sokol KD 13:24,65 19,7 - 16 39 27 Cyklosport Kern 25
28   10       Skála Radim Scorpios 77 13:27,15 19,6 677,6 18 38 28 PIM 24
29       2   Ebertová Hana KPO 13:27,19 19,6 13,8 14 37 29 Kozolupy 17
30 14         Beneš Pavel CKKV 13:27,21 19,6 1052,0 3 36 30 Černošice 11
31     5     Ruchař Libor SKM 13:38,15 19,4 557,5 8 35 31 Vrané 8
32     6     Šebl Filip KC vpřed 13:41,36 19,3 572,6 7 34 32 Lovells 3
33   11       Doležal Michal CTC 13:48,99 19,1 775,7 17 33 33 Podolí 2
34   12       Zavřel Pavel Břevnov 13:53,84 19,0 796,7 16 32