Mužík Vít

76

Protherm

DVOJICE STÁLE TÁHNOU

V neděli 2. července dopoledne byl na pořadu třetí závod seriálu A&V Benzín cup 2000 - 6. ročník časovky dvojic Břežanská osma. Jestliže jsme čekali obligátních 24 dvojic, překvapení bylo namístě. Přestože pršelo a déšť vypadal na trvalý, ještě před zahájením presentace bylo parkoviště v Klíčanech plné nažhavených cyklistů. Jak to tak při dvojicích bývá, ještě na místě se někteří hledali, kdo s kým vlastně pojede. Nakonec odstartovalo 35 dvojic, dvojice tedy táhnou.

Při uzavírce části obvyklé trasy se jela náhradní, o málo delší osma, proto se rozhodlo o snížení počtu průjezdů. Zdatní a zralí cyklisté jeli osmu 3x (59 km), ctihodní, ženy a smíšené páry 2x (39 km). A hlavně u starších, vyježděných závodníků se ukázalo, že jim chybí průprava v cykloturistice, ze závodů jsou zvyklí jezdit rychlé okruhy, osmičku jaksi neumějí...

Chvíli před startem první dvojice se umoudřilo i počasí, silnice osychala, tak se mohlo naplno do toho. Už po 1.osmě bylo zřejmé, že favorizovaní Krob s Vitáčkem nenajdou přemožitele. Jejich mezičas činil fantastických 28:05 min., druzí Studenovský se Svobodou Ztráceli 48 vtř., Stejskal s Kuchařem 1:02 min. Vedoucí pár v dalších osmách svůj náskok stále zvyšoval a jako jediný zajel všechny tři osmičky pod 30 minut - vítězství bylo hotové. Lepším závěrem se na druhé místo protlačil pár Stejskal - Kuchař, domácí Studenovský se Svobodou skončili třetí. Nejlepší "čistí hobíci" Tomsa - Brdlík dojeli v této kategorie na 8.místě, těsně před dalšími hobíky z KPO - Sladkým s Maláškem.

V kategorii zralých (součet věku 80-99 let) poněkolikáté v řadě dominovali borci pořádajícího CKKV Praha: Chládek - Hanzl, sice ne tak suverénně jako jindy. Druzí Švec s Fialou ztráceli jen 4 minuty. Třetí skončili Josefové Dvořák s Černým, těmto borcům se velice omlouváme za chybu ve vyhodnocení výsledků, čímž přišli o vybojované místo na bedně při vyhlašování.

V nejpočetnější kategorii ctihodných cyklistů, žen a smíšených párů zvítězili zkušení matadoři Houda - Biskup, domácí pár Konůpka - Kovařík byl druhý, mix Sinecká - Bouřil třetí. Zde byla situace nejvyrovnanější, mezi 2. a 4. místem bylo pouze 16 vteřin. V této kategorii startovaly i tři rodinné páry - otec s dcerou, matka s dcerou a bratranec se sestřenicí. Nejlépe dopadli Sýkorovi, od 2.místa je dělilo půldruhé minuty.

Vyhlášení se konalo již tradičně na zahradě klíčanské restaurace a že již bylo vše odjeto, déšť se vrátil v plné síle. Bouřlivému vyhlášení ani družné náladě při doplňování ztracených živin a tekutin už nijak neublížil...